סדנת מסע במילים בזמן פלאות

חגית אלמקייס
מסע במילים

"אליס נאנחה מרוב עייפות. "אני חושבת שהיית יכול לעשות שימוש יותר טוב בזמן," אמרה, "מאשר לבזבז אותו על חידות שאין להן פתרון."
"
לו הכרת את הזמן כמוני," אמר הכובען, "לא היית מדברת על לבזבז אותו, הוא לא אחד שמתבזבז!"
"
אני לא יודעת למה אתה מתכוון," אמרה אליס.
"
ודאי שלא!" אמר הכובען, מנער את ראשו בבוז. "אני מתערב שלא דיברת עם הזמן אפילו פעם אחת!"
"
אולי לא," ענתה אליס בזהירות "אבל אני יודעת איך לנצל אותו."
"
זהו! זה מסביר הכל," אמר הכובען "הוא לא סובל שמנצלים אותו. ובכן, לו ידעת לשמור איתו על יחסים טובים, היה עושה בשעון כמעט כל מה שהיית מבקשת ממנו."

(לואיס קרול,  מתוך "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות")

***

הוא נעלם מהר, הוא בורח,

את תמיד אומרת שחבל עליו,

שאין לך ממנו מספיק,

שהיית רוצה ממנו עוד ועוד.

הוא שווה הרבה כסף, כך סיפרו לך

ואת גונבת אותו לעצמך בכל הזדמנות.

כשאת נהנית, הוא טס,

כשמשעמם לך את רוצה להרוג אותו,

כשאת חווה כאב, את אומרת שהוא יעשה את שלו

במקום שאת תעשי את שלך, בתוכו.

תגידי,

מתי לאחרונה פינית לך זמן כדי לדבר עם הזמן? האם אתם מדברים על מערכת היחסים שלכם?

למה הוא כל הזמן טס ולאן? מתי זמן הופך לזמן-איכות, ובכלל, האם זמן הוא בתוכך או מחוץ לך?

סדנת "מסע במילים בזמן פלאות" מציעה מפגש בארבע עיניים עם יישות הזמן מארץ הפלאות. זו הזדמנות לחקור יחד את המשאב החשוב ביותר בחיינו, לגלות דרכים אחרות לחיות עם הזמן, להכיר אותו לעומק ולפגוש את גנבי הזמן הפרטיים שלנו.

ניפרד מהשעונים, נתחבר לזמן-מִדבר ונתרגל נוכחות בתוך הזמן.

 
מי אני?

חגית אלמקייס, מנחה סדנאות כתיבה אינטואיטיבית וביבליותרפיה. מאמנת אישית ומלווה תהליכי שינוי והתפתחות אישיים באמצעות כתיבה וביבליותרפיה. מלווה בתהליכי כתיבת סיפור אישי, עיתונאית וצלמת.

 
בוגרת לימודי ביבליותרפיה במרכז להשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן. בוגרת תואר שני (MA)  בתקשורת, אוניברסיטת בר אילן. בוגרת תואר ראשון (BA) בתקשורת – יצירה וביקורת, מכללת ספיר. בוגרת לימודי "אומנויות האימון" במכללת רופין. בוגרת לימודי החוג לעיתונאות וצילום סטילס במכללת ספיר. בוגרת קורסים באומנות, קולנוע, טלוויזיה, תסריטאות, בימוי והפקה.

 
הכתיבה האינטואיטיבית והקריאה הביבליותרפית הם כלים חזקים לחיבור פנימה אל הרצונות העמוקים ביותר שלנו, אמצעי דרכו ניתן לשאול שאלות ולקבל תשובות כנות מהמקום הגבוה שלנו. אלו כלים ליצירת שינוי בחיינו, להתמודדות עם משברים, לשחרור רגשות קשים ועוד. 

 
בסדנה אני מספקת כלים וטכניקות של כתיבה אינטואיטיבית וקריאה אקטיבית, המאפשרים לאדם להתבונן פנימה באמצעים זמינים ופשוטים, לחקור את הסיפורים האישיים המלווים את חיינו, להפוך את המילים למרחב בו ניתן חופש לבטא, לשחרר, לנקות ולהתבונן על הדברים מנקודת מבט אחרת. אלו כלים של “דע את עצמך”, הבסיס המרכזי לעבודת מודעות והתפתחות עמוקה.

כל הזכויות שמורות ללירון אלעד ו'מסע בעקבות אחד' 2016  |   תקנון האתר   |צרו קשר | עיצוב האתר: טלי יחיה create it  | תכנות אתר : נמרוד אלישר neompro